Plesk panel gelen spam maillerini engelleme

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20
Sürekli spam mail alıyorsanız plesk panelde bunların büyük oranla engellemek mümkündür. Sadece mail sunucuda bir kaç ayar yapmak gerekecektir.

Spam mailler aynı domainden alınıyorsa;

Plesk panele giriş yapın.
Araçlar ve Ayarlar / İstenmeyen Posta Filtresi / Karaliste sekmesi kısmından direk domain adresini bloklayabilirsiniz.

örnek;
Kod:
*@domainadresi.com
Eğer farklı domainlerden geliyorsa sunucunuzda SpamAssassin ve Mailman kurulu değilse ilk önce onları kuralım.
Araçlar ve Ayarlar / Guncellestirmeler / Bileşen ekle kaldır / Mail hosting yanında + ya basın ve SpamAssassin ve Mailman uzantılarını kurun.

Araçlar ve Ayarlar / Posta Sunucusu ayarlarına gelin. Posta sunucu ayarlarınızı aşağıdaki resimdeki gibi ayarlarlayın.

98

DNSBL servisi için DNS bölgeleri;
Kod:
sbl.spamhaus.org;xbl.spamhaus.org;pbl.spamhaus.org;sbl-xbl.spamhaus.org;zen.spamhaus.org;bl.spamcop.net;b.barracudacentral.org;dnsbl.sorbs.net;1.apews.org;bl.blocklist.de

Artık sunucumuza gelen spam mailleri dahada azaltmış olduk.

Eğer spam mail almak işe yaramıyorsa 3. parti yazılımlarını önerebiliriz.

• SpamExperts Email Security
  • Warden Anti-spam and Virus Protection

alpagu

New member
23 Ara 2020
1
0
Güzel anlatımınız için teşekkür ederim dediklerinizi yaptım lakin. Xenforo şuanki sizinde kullandığınız smtp ayarları nedir ben ne yaptımda mail gitmiyor üyelere.

E-posta gönderme yöntemi ayarlar kısmını düzenleyemedik. vds kullanıyorum ve plesk panel üyelere dogrulama onay maili gitmiyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20
Güzel anlatımınız için teşekkür ederim dediklerinizi yaptım lakin. Xenforo şuanki sizinde kullandığınız smtp ayarları nedir ben ne yaptımda mail gitmiyor üyelere.

E-posta gönderme yöntemi ayarlar kısmını düzenleyemedik. vds kullanıyorum ve plesk panel üyelere dogrulama onay maili gitmiyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
Webmail üzerinden mail gelip gidiyor mu ?