500 Plesk\Exception\Database Hatasi

re0xturka

New member
8 Ocak 2022
3
0
Merhabalar Pleks Pnalim bir kac gundur calismiyor bir fikriniz varmidir ?
Ubuntu 18.04

Aldigim hata söyle

Server Error
500 Plesk\Exception\Database
DB query failed: SQLSTATE[HY000] [2002] No such file or directory
TypePlesk\Exception\Database
MessageDB query failed: SQLSTATE[HY000] [2002] No such file or directory
FileMysql.php
Line79

tüm forumlari inceledim neredeyse hepsini denedim disk kapasitesi ile ilgili olduguna dair bilgiler aldim ancak boyle bir sorun yok
df -h
kontrol ettim

~# df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
udev 5.9G 0 5.9G 0% /dev
tmpfs 1.2G 1.2M 1.2G 1% /run
/dev/mapper/vg00-lv01 234G 153G 72G 69% /
tmpfs 5.9G 0 5.9G 0% /dev/shm
tmpfs 5.0M 0 5.0M 0% /run/lock
tmpfs 5.9G 0 5.9G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/sda1 464M 115M 321M 27% /boot
tmpfs 1.2G 0 1.2G 0% /run/user/0

Ne olur ne olmaz diyerek FTP araciligi ile tüm sitelerin Yedeklerini aldim ancak
Databaselerine FTP yada SSH den nasil erisebilirim bulamadim
Bulabilirsem en azindan serveri sifirlar tekrar kurarim diye umut ediyorum ancak Db lerine erisemiyorum

konu ile ilgili yardimci olabilirseniz sevinirim saygilar iyi forumlar

Son düzenleme:

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20
Veritabanı sunucunuz hasar görmüş olabilir. Bu gibi durumları plesk den yardım alarak çözebilirsiniz.

re0xturka

New member
8 Ocak 2022
3
0
Cevabiniz icin tesekkürler bunu denedim ancak araci firma ile iletisim kurmaktayiz ve sürec yaklasik 10 gun kadar oldu ve halen malesf uzuyor
peki databaselere erisebilecegim bir yol varmidir Ftp den tüm dosyalari yedeklemeyi basardim Db leride almanin bir yolu var ise denemek isterim,,
iyi forumlar

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20

re0xturka

New member
8 Ocak 2022
3
0
cok tesekkürler bunlarin hepsini denemistim ancak sanirim ciddi zararlar vermisim internette gordugum herseyi deneyerek
Pleks support 299$ karsiliginda duzenleyecek benden ayni ozelliklere sahip yeni bir server almami ve giris bilgilerini kendilerine iletmemi istedi bende serveri aldim pleks migrator denedim eski server Database hatasi nedeni ile tasima yapamadi bu durumda onlara ödeme yapip beklemekten baska care kalmadi gibi gorunuyor
tekrar tesekkür ederim
buradan cikardigim bir dersi paylasmak isterim forumdaslara boyle birsey basiniza geldiginde ilk yapmaniz gereken gercekten isi bilen birinden destek alamk olsun internette hatta pleksin bile cözüm olarak paylasmis oldugu hic birseyi yapmadan önce :)

iyi forumlar

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20
cok tesekkürler bunlarin hepsini denemistim ancak sanirim ciddi zararlar vermisim internette gordugum herseyi deneyerek
Pleks support 299$ karsiliginda duzenleyecek benden ayni ozelliklere sahip yeni bir server almami ve giris bilgilerini kendilerine iletmemi istedi bende serveri aldim pleks migrator denedim eski server Database hatasi nedeni ile tasima yapamadi bu durumda onlara ödeme yapip beklemekten baska care kalmadi gibi gorunuyor
tekrar tesekkür ederim
buradan cikardigim bir dersi paylasmak isterim forumdaslara boyle birsey basiniza geldiginde ilk yapmaniz gereken gercekten isi bilen birinden destek alamk olsun internette hatta pleksin bile cözüm olarak paylasmis oldugu hic birseyi yapmadan önce :)

iyi forumlar
Üzücü bir durum,
Yedekleme yapmamak size pahalıya mal olmuş. Umarım bundan sonra yedek alırsınız.