Evde kullanılmayan bilgisayara vpn sunucusu kurmak?

furkanroot

New member
26 Ağu 2021
2
1
Merhabalar @Kaan GİRGİN hocam videonuzu izledim siz uzak sunucu üzerinden ssh ile bağlanarak openvpn kurup serverinizi tamamlamışsınız fakat ben bu işlemi evdeki kullanmadığım bilgisayarıma yapmak istiyorum. Server 7/24 açık kalmayacak sadece kullanmak istediğim zaman açacağım. Aynı işlemi bilgisayarıma ubuntu kurarak da yapabilir miyim internette bir kaç makale buldum fakat çoğu kişi digital oceandan sunucu satın alıp yapıyor ben bu işlemi evdeki bilgisayarıma nasıl yapabilirim yol gösterebilir misiniz?

Tepkiler: Gurbetseli

Kaan GİRGİN

Administrator
Yönetici
16 Tem 2019
127
20
Merhabalar @Kaan GİRGİN hocam videonuzu izledim siz uzak sunucu üzerinden ssh ile bağlanarak openvpn kurup serverinizi tamamlamışsınız fakat ben bu işlemi evdeki kullanmadığım bilgisayarıma yapmak istiyorum. Server 7/24 açık kalmayacak sadece kullanmak istediğim zaman açacağım. Aynı işlemi bilgisayarıma ubuntu kurarak da yapabilir miyim internette bir kaç makale buldum fakat çoğu kişi digital oceandan sunucu satın alıp yapıyor ben bu işlemi evdeki bilgisayarıma nasıl yapabilirim yol gösterebilir misiniz?
O zaman vpn'nin bir mantığı kalmıyor. VPN ağ ve ip gizlemek için kullanılır.

Gurbetseli

New member
13 Ara 2020
3
0
Kaan hocamin dedigi gibi VPN bir mantagi kalmiyor. amac kendi ip saklamak bu sekilde saklayamiyorsunuz.
simdi siz evdeki pc kurulum yaptiniz tüm ayarlari yaptiniz vpn kullanmaya basladiginizda yine kendi IP kullirsiniz yani VPN icin yeni bir ip kullanmaniz gerekmekte.. onun icin digital ocean google cloud amazon gibi firmalarin sunucularini tavsiye ederler....Bazi forumlarda deneme sunucularini kullanmak icin satis yapan arkadaslar var onlardan al deneme icin kullana bilirsin.